Документи

Книга 3 | Розділ 4. Діяльність окупаційної влади й місцевого адміністрації у Києві. Національний, релігійний і культурний аспекти. Ставлення до населення й військовополонених. Пропаганда й практика
Книга 3 | Розділ 6. Мирне населення в окупованому Києві. Настрої. Життя і смерть

Розпорядження голови міста Києва Л.Форостівського № 261 від 22 вересня 1942 р. про визначення категорій осіб, які мають право прописатися у м. Києві без попереднього дозволу міського голови.

21 вересня 1942 р.

Текст (укр.)

Копія.

Подано Адміністративному відділом Управи м. Києва

21 вересня 1942 року

Керівник Адмінвідділу (Коломацький)

Розпорядження № 261

Голови міста Києва від 22 вересня 1942 р.

“Про приписку деяких осіб без попереднього дозволу Голови м. Києва».

 

На додаток та зміну п. “в” ст. 5 мого розпорядження № 45 від 6 липня 1942 року. - наказую:

  • Зазначені нижче особи, які в зв’язку з їх від’їздом із Києва були виписані по подвірних книгах, можуть бути знов приписані в Києві за безпосереднім висновком завідувачів прописних пунктів при відповідних райуправах, з дозволу Голів Райуправ чи їх заступників.

а) робітники та службовці, які повернулися зі службового відрядження або з наданої їм відпустки,

б) раніш прописані у Києві мешканці, які повернулися з Великонімеччини з довідками про звільнення їх від роботи,

в) особи, які повернулися в Київ з сільсько-господарських робіт, на які їх було направлено встановленим порядком,

г) мешканці інших місцевостей, які переїжджають до Києва за дозволом штадткомісара міста Києва,

д) постійні мешканці м. Києва, які вибули з міста або безпосередньо до початку у війни, або під час військових дій (відпустки, тимчасовий від’їзд по особистих справах, евакуація тощо, але не втратили зв’язку з Києвом, напр. володіють у Києві нерухомим майном, мають житлоплощу, мають близьких родичів, тощо) та зараз повернулися до Києва,

е) особи, які на короткий термін (не більше місяця) виїхали х Києва за дозволом відповідної райуправи (постанова Голови м. Києва № 88 від 6 травня 1942 року.

ж) учні вищих, середніх та нижчих учбових закладів у м. Києві, які повертаються після канікул до Києва,

з) неповнолітні віком до 16 років, коли вони після тимчасової відсутності повернулися до своїх батьків, опікунів та піклувателів, які мешкають в Києві.

і) особи, які за дрібні правопорушення відбули адмінпокарання примусовими роботами, якщо їх було виявлено в зв’язку з відбуттям покарання.

2. Зазначеним вище порядком можуть бути тимчасово прописані в Києві також такі особи:

а) особи, що приїжджають у Київ на різні термінові курси, конференції, наради тощо, прописка їх переводиться за списками або довідками, поданими установами, підприємствами та організаціями, які складають наради тощо.

б) особи, що перебувають в Києві на час лікування та мешкають у лікарнях або в приватних помешканнях, якщо це стверджується списками або довідками лікувальних установ.

3. Прописка осіб, які не передбачені пп.1 та пп. 2 цього розпорядження, проводяться за розсудом завідувача Пашпортного п/відділу Адмінвідділу Управи м. Києва. Керівник Адмінвідділу подає на моє вирішення лише ті справи, по яких має бути застосовано адмінпокарання за порушення пашпортних правил.

Примітка: у зв’язку з віддаленям Дарниці від м. Києва, Голові Дарницької Райуправи або його заступникові надається розв’язувати питання щодо прописки населення Дарницького р-ну.

Голова м. Києва                                                                                                      Л.Форостівський

 

 

ДАКО, ф. П–4, оп. 2, спр. 71е, арк. 336.